Menu

Przysposobienie do życia w rodzinie patologicznej

Poradnik dla osób w wieku od dwóch do trzech lat, pozwalający zapoznać się i oswoić z typowymi sytuacjami zdarzającymi się w rodzinach patologicznych. Młody czytelnik znajdzie tu instrukcję, jak radzić sobie ze zdeprawowaną matką i pochodzącym z marginesu społecznego ojcem, jak przymykać uszy na nocne hałasy, jak sprawdzić, czy rodzice nie nadużywają narkotyków i alkoholu, jak zapewnić, aby stosunki małżeńskie uprawiali tylko we dwoje i wiele innych, cennych porad.

Trujący papier

oranvag

Tak mi się to przypomniało po tym, jak obejrzeliśmy wczoraj „High Rise”, zakończone skrzekliwym delirycznym bełkotem Złej Czarownicy ze Wchodu…

Podczas jednej z moich nałogowych wizyt w księgarniach zobaczyłem „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet”, i zaraz ma się rozumieć, pomyślałem o mojej córci, która, jeśli jej zachowanie nie zmieni się w przewidywalnej przeszłości, niechybnie złapie coś za mordę. Nas, ten kraj, świat – kto wie, w każdym razie ma zadatki. Musicie więc przyznać, że taka lekturka „na dobranoc” i „dla młodych buntowniczek” byłaby strzałem w dziesiątkę. Nasza „rządzicielka”, jak nazywała ją niania, mogłaby czerpać inspirację ze stu wyjątkowych żywotów pokazujących, że jednak kobieta może i że powinna.

Kartkuję, kartkuję, kartkuję (fajne ilustracje…) i co widzę i nie wierzę?

Margaret Thatcher.

Czar prysł. Nie będzie inspirujących wzorców. A wy lepiej uważajcie. Może kiedyś traficie na „Opowieści na dobranoc dla młodych BUNTOWNIKÓW. 100 historii niezwykłych MĘŻCZYZN” i będzie tam przypowiastka o Adolfie Hitlerze…

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • xychmurzasta

  Rankingi mają to do siebie, że zazwyczaj są do... niczego (delikatnie rzecz ujmując). I bardzo ma znaczenie kto je tworzy. To nie papier truje, ale autor :)

  Ps. "Seks Analny - Podarnik dla kobiet." - genialne! Dawno się tak nie uśmiałam. Dzięki :)

 • oranvag

  O, a gdzie dorwałaś taki poradnik? ;)

 • xychmurzasta

  A znalazłam ;) W necie nic nie ginie.

© Przysposobienie do życia w rodzinie patologicznej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci